Proudly presenting: Magnesia Festival 2018 program! Still more to be announced before the festival and changes caused by circumstances are possible. This year, there is no pre-booking, all the workshops can be attended on a first come, first served basis. The only exception is Reetta Ranta's Sauna Sisters workshops that require pre-booking. 

>> Read more about the facilitators and workshops <<

categories_eng_magnesia_ohjelmakartta_0205_illu.png
perjantai_magnesia_ohjelmakartta_2005.png

FRIDAY 3.8.2018

✧✧✧

MAIN STAGE

 

10:30-11:15 Opening Ceremony

11:30 - 12:00 A Story about Compassion, Courage and Sisu ✧Emilia Lahti✧ UPGRADE ✧ * held in english

12:00-13:30 DJ Jaako (Hpty, Trevor Deep Jr.)

13:30-14:30 Bodyweight Training ✧Lifted✧ MOVE

15:00-16:15 The Ribcage Flow ✧Milla Floryd / SWE ✧ MOVE✧ * held in english

16:45-18:00 DIVINITYOGA ja musiikin vahvat naiset ✧Katti Meu✧ MOVE

18:00-19:30 5Rytmiä® Hehku ✧Karoliina Valontaival✧ MOVE

19:45 - 20.25 Onni Boi - Live

✧✧✧

Miinamakasiini

8:15-10:15 The 4 Aces ✧ Amir Jaan / UK ✧  TRANSFORM * held in english

10:30-12:30 Hiljainen selkä - Vijnana joogaworkshop joogaohjaajille ja pidempään jooganneille pintaa syvemmältä ✧Jutta Niala✧ MAGNESIA PRO

12:45-14:15 Anatomia ja kehotietoisuus ✧Jutta Aalto✧ UPGRADE

14:30-15:45 Power-joogafuusio ✧Henna Jansson✧ MOVE

17:45-19:00 Find Your Power ✧Elisa Kuuttila ja Inka Pitkänen✧ MOVE

19:15-20:45 Heartful Yoga & Soulful Healing ✧Kaisa Kärkkäinen & Esmeralda Soul✧ LOVE

✧✧✧

AITO-Makasiini

8:15-10:00 Real Yoga - Actual Happiness and Deep Living ✧Peter Ferko✧ MAGNESIA PRO * held in english

10:30-12:00 Ravinto ja harmonia: Yhteys luontoon – yhteys itseen ✧Jaakko Halmetoja✧ UPGRADE

12:30-14:00 AWAKE - herää elämään ✧Jenniemilia✧ UPGRADE

14:30-16:00 Keskusteluja Kirsin ja Aaron kanssa ✧Kirsi Salo ja Aaro Löf✧ TRANSFORM

16:30 - 18:00 Open to Receive Masterclass - Yin + Reiki + Essential Oils ✧Aino Siren✧ LOVE * held in english

18:30-20:00 Palaudu ja vahvistu -luento ✧Kaisa Jaakkola✧ UPGRADE

20:30-22:00 Samasati Meditation ✧Humaniversity Finland Premdipa & Prem✧ TRANSFORM * held in english

✧✧✧

Keltainen talo

10:30-12:15 Monitieteellinen taidetyöpaja ✧Markus Frey✧ TRANSFORM

12:45-14:45 Intohimosta liiketoimintaa - miten menestyt hyvinvointiyrittäjänä? ✧ Petri Hiissa, Noora Shingler ja Holvi ✧ MAGNESIA PRO

15:00-16:30 Restoratiivisuus dynaamisessa harjoituksessa ✧Saara Rönnholm✧ MAGNESIA PRO

16:45-18:15 Oma voima haltuun ✧Maaretta Tukiainen✧ MAGNESIA PRO

18:30-20:00 Communication Through Self-Reflection: Interactive Tools for Effective Space-Holding ✧Wendy Newton✧ MAGNESIA PRO * held in english

20:30-22:30 Sound Healing - Äänihoitokonsertti ✧Valon Kädet✧ LOVE

✧✧✧

HEARTFUL SPACE + SAUNA

17:00 - 20:00 Sauna Sisters Story Sharing workshop ✧Reetta Ranta✧ TRANSFORM ✧ Huom! varaa paikkasi ennakkoon sähköpostilla reetta@poweranimalsunited.com

>> Read more about the facilitators and workshops <<

 
categories_eng_magnesia_ohjelmakartta_0205_illu.png
lauantai_magnesia_ohjelmakartta_20052.png

SATURDAY 4.8.2018

✧✧✧

main stage

 

10:30-12:00 The Only Way Out Is In ✧ Amir Jaan/UK ✧ TRANSFORM * held in english

12:00-14:00 DJ Roberto Rodriguez

14:00-15:15 Reggae Yoga ✧Sanna Yrjänheikki✧ MOVE

15:30-16:00 Tulevaisuuden taksonomiaa: Ikivanhaa & upouutta – hyvinvointi 2028 ✧Jaakko Halmetoja✧ UPGRADE

16:15-17:30 Chakratanssi ✧Kylli Kukk✧ MOVE

17:30-19:30 DJ Klaus Wing

19:30-20:30 Shaman Dance Trance with Macoumba on percussions ✧Meri Mort✧ MOVE

20:30 - 21.30 DJ Soul Sanna & Macoumba on percussions

✧✧✧

Miinamakasiini

8:15-10:00 Wake Up ✧ Milla Floryd / SWE ✧ MOVE * held in english

10:30-12:00 5Rytmiä® awakening - Herää ja tanssi! ✧Karoliina Valontaival✧ MOVE

12:15-13:30 Bodyweight Training ✧Lifted✧ MOVE

14:00-15:30 Full Spectrum Yoga ✧ Peter Ferko / USA ✧ MOVE * held in english

15:45-17:15 Thaimassage Leg Flow ✧ Milla Floryd / SWE ✧ LOVE * held in english

17:30-19:00 Mellow Yin + Nidra - Uncovering the Potential ✧Matilda Mannström✧ LOVE*  held in english

19:15-20:30 Night Flight - Flow-jooga ja bodypainting ✧Kirsi Tikka & Tiina Mankki✧ MOVE

20:45 -> Party! Music to be announced

✧✧✧

aito-makasiini

8:15-10:00 Hiljaisuus - joogan parantava lenkki ✧Magnus & Riitta Appelberg✧ TRANSFORM

10:30-12:00 Luonnollisin versio sinusta ✧Teemu Syrjälä✧ UPGRADE

12:30-14:00 Millaisia voimia minuun kätkeytyy ✧Maaretta Tukiainen✧ UPGRADE

16:30-18:00 The Tao of Dating - The Modern Woman's Guide to Loving and Being Loved ✧ Ali Binazir/USA ✧  UPGRADE * held in english

18:30-20:00 Heart Flow ✧ Anna Gordh Humlesjö/SWE ✧ LOVE * held in english

✧✧✧

Keltainen talo

8:15-10:00 Centered Body✧ Jutta Niala✧ MOVE

10:30-12:00 Pranyamasta tasapainoa ja elinvoimaa ✧LanaPrana✧ UPGRADE

12:30-14:00 Vapaudu täydellisyyden tavoittelusta - Hyväksy itsesi ja nauti täydemmin elämästä ✧Petri Hiissa✧ UPGRADE

14:30-16:00 AWAKE - herää elämään ihmissuhteissa ✧Jenniemilia✧ UPGRADE

16:30-18:30 Inner Guidance - koe täyden vapauden tila! ✧Inner Guidance Finland Iituli Aalto ja Mari Rasimus✧ TRANSFORM

19:00-22:00 AUM Meditation ✧Humaniversity Finland Premdipa & Prem✧ TRANSFORM * held in English

✧✧✧

HEARTFUL SPACE 

13:00-14:30 Ayurveda sairauksien ennaltaehkäisyssä ja hoidossa ✧LanaPrana✧ UPGRADE

17:00-20:00 (HEARTFUL SPACE + SAUNA) Sauna Sisters Healing Workshop  ✧Reetta Ranta ✧ TRANSFORM * held in English and in Finnish Huom! varaa paikkasi ennakkoon sähköpostilla reetta@poweranimalsunited.com

EXTRA / ON THE ISLAND

14:05 - 14:15 Slow walk -kävelymeditaatio ✧Antti Sipilä✧ LOVE 

>> Read more about the facilitators and workshops <<

kategoriat_suomi_magnesia_ohjelmakartta_0205_illu.png
sunnuntai_magnesia_ohjelmakartta_20053.png

SUNDAY 5.8.2018

✧✧✧

main stage

 

10.30-11:45 The Impermanent Flow - A Creative Sequence ✧Matilda Mannström✧ MOVE * held in english

13:00-13:30 Happiness Engineering: Redefining Success in an Age of Anxiety, Greed, and Self-Inflicted Misery ✧ Ali Binazir/USA ✧ UPGRADE *held in english

14:30-15:30 Sunday Dance koko perheelle ✧Sanna Yrjänheikki✧ FAMILY

16:00-17:15 Yoga Dance Can Set You Free Flow ✧ Anna Gord Humlesjö/SWE ✧ MOVE * held in english

17:45-19:00 Acro Yoga Workshop ✧Timo Kurvi✧ MOVE * held in english

19:00-21:00 Katti Meu Live / More music to be announced

21:00-22:00 Loppuseremonia LOVE

✧✧✧

Miinamakasiini

10:45-12:00 Tie tasapainoon ✧Inderjit Kaur Khalsa✧ TRANSFORM

12:15-13:45 ZenSuelli jooga ✧Kylli Kukk✧ LOVE

14:00-15:30 Katonah Yoga Inspired Practise ✧Kaisa Kärkkäinen & Elisa Kuuttila✧ MOVE

16:00-17:15 Opi tekemään rentoutushoito, sopii perheille ja kaveruksille ✧Rauli Pitkänen✧ FAMILY

17:30-19:00 Embodied Self-Love Yin & Yang Yoga Magic ✧Katri Syvärinen✧ LOVE

19:30-21:30 Mindscape Yin Yoga & Live music by Tapani Rinne ✧Yasmin Yoga & Tapani Rinne✧ LOVE

✧✧✧

aito-makasiini

9:15-10:30 Compassion Flow ✧ Anna Gordh Humlesjö/SWE ✧ LOVE * held in english

10:45-12:15 The Tao of Dating - The Modern Woman's Guide to Loving and Being Loved ✧ Ali Binazir / USA ✧ UPGRADE * held in english

12:30-14:00 Seitsemän askelta henkiseen kasvuun ✧Aaro Löf✧ TRANSFORM

14:30-16:00 Vapauden Jooga - Veden viemää ✧Meri Mort✧ MOVE

16:30-18:00 Rakkaus saapui Maahan ✧Kirsi Salo✧ TRANSFORM

18:30-20:00 Fire Dance ✧ Amir Jaan/USA ✧ MOVE * held in english

20:30-22:00 Sound Healing - Äänihoitokonsertti ✧Valon kädet✧ LOVE

✧✧✧

Keltainen talo

9:15-10:30 Selkärangan kierrot ✧Timo Kurvi✧ MOVE

10:45-11:15 Lapsi ja vanhempi -joogatunti taaperoille ✧Inka Saini✧ FAMILY

11:30-12:15 Lapsi ja vanhempi -joogatunti kouluikäisille ✧Inka Saini✧ FAMILY

12:30-14:00 Miesten työpaja ✧Teemu Syrjälä✧ UPGRADE

14:30-16:00 Syvempi yhteys kumppaniin ✧Magnus & Riitta Appelberg✧ UPGRADE

16:30-18:00 Matka syvälle itseesi - varjoista valoon ✧Elina Jaatinen✧ TRANSFORM

18:30-20:00 Ole itsellesi armollinen ✧Eevi Minkkinen✧ LOVE

20:30-22:00 Embodied Self-Love Yin & Yang Yoga ✧Katri Syvärinen✧ LOVE * held in english

✧✧✧

HEARTFUL SPACE

12:00-13:30 Muotoilutyöpaja perheille ✧Viivi Lehtonen✧ FAMILY

14:00-17:00 (Heartful Space + Sauna) Sauna Sisters Sharing Workshop  ✧Reetta Ranta ✧ TRANSFORM * held in English Huom! varaa paikkasi ennakkoon sähköpostilla reetta@poweranimalsunited.com

EXTRA (saarella)

10:00-10:45 Kivitoteemien rakennusta perheille ✧Kaisa Liukko✧ FAMILY

14:00-14:45 Kivitoteemien rakennusta perheille ✧Kaisa Liukko✧ FAMILY

>> Read more about the facilitators and workshops <<