Torstai 3.8.2016

✧✧✧

Main stage (avoin kaikille festarilipun ostaneille)

* päälavan ohjelmassa säävaraus

 

10:30-11:30 Avajaisseremonia

11:30 - 13.30 Brunch & Musicosta ruokalippu ennakkoon

13:00 - 14:00 Paneelikeskustelu: Monta polkua muutokseen ✧Host: Maaretta Tukiainen✧

14:30 - 15:45 The impermanent flow ✧ Matilda Mannström ✧

16:00-16:30 Hyvän mielen taidot ✧Maaretta Tukiainen✧

17:00-19:00 Dinner & Music osta ruokalippu ennakkoon

19:30-21:00 5Rhythms® - luova tanssi // dance meditation ✧ Karoliina Valontaival✧

21:00 -- > Music

✧✧✧

Miinamakasiini 1 (ennakkovaraus)

8:15-10:00 Sydämen hiljaisuus, ääni, hengitys ja liike - Vijnana jooga✧ Jutta Niala ✧

10:30-11:45 Prana joogan perustana ✧Miska Käppi✧

12:15-13.30 Meriflow-jooga ✧ Charlotta Savander ✧

14:00-15:00 LEAN on ME - joogaa avustettuna✧ Kirsi Tikka ja Tiina Mankki ✧"

15:30-17:00 Kundaliinijooga ja chakratyöskentely - Hengitys✧ Inderjit Kaur Khalsa✧

17:30-18:45 Kehon ääni - joogaa ja chakralaulua ✧Meri Mort & Meri Nikula✧

19:15-20:45 Tietoisuuden Yinjooga, Jooganidra ja Tiibetiläiset äänimaljat ✧ Anna-Maria Sinisalo & Niina Pippuri ✧

21.15-22.45 GroundingYin-jooga ✧Minna Ulmanen✧

✧✧✧

Miinamakasiini 2 (ennakkovaraus)

8:15-10:00 Hiljaisuuden aakkoset - meditaation ABC ✧Magnus Appelberg ✧

10:30-12:30 Henkinen, onnellinen, menestyvä ja terve ihminen ✧ Aaro Löf✧"

13:00-14:30 Löydä elämän taika – yin-jooga & intuitiivinen kirjoittaminen ✧ Katri Syvärinen✧

15:00-16:30 Paras versio sinusta ✧ Keiju Vihersalo & Laura Janger-Laitio ✧

17:00-18:30 Uuden ajan ihmissuhde✧Jenniemilia Kauppila ✧

19:00-22:00 AUM-meditaatio ✧ Humaniversity ✧

✧✧✧

Keltainen talo (ennakkovaraus)

10:30-11:45 Eteen- ja taaksetaivutukset joogassa – milloin ja miksi? ✧ Marta Janeczek✧

12:15-13:30 Henkinen aktivismi ✧Mili Kaikkonen✧

14:00-15:15 Ihana kamala raskaus - jooga tukena muutoksessa ✧ Hanna-Mari Nieminen ✧

15:45-17:00 Decoding arm balances ✧Johanna Lindroos✧

17:30-18:45 Inner guidance - uutta Suomessa! ✧ Mari Rasimus & Iituli Aalto

19:15-20:30 Together in the dark - Yonder Yoga goes lights out ✧ Nina Ruotsalainen ✧

21:00-22:30 Somatic Sound Journeys ✧Markus Pesonen&Catarina Brazão ✧

✧✧✧

HEARTFUL SPACE(ennakkovaraus)

13:30-15:00 Miten voit tehdä herkkyydestä voimasi? ✧Marika Vepsäläinen✧

15:30-17:00 Teeseremonia ✧Suvanne✧

17:30-19:00 Itsemyötätunto (Mindful Self-Compassion, MSC) - lempeyden lahja✧Aleksi Litovaara✧

 

✧✧ Tutustu torstain ohjaajiin ja lue tarkemmat workshop-kuvaukset täältä ✧✧

 

Perjantai 5.8.2016

✧✧✧

Main stage (avoin kaikille festarilipun ostaneille)

* päälavan ohjelmassa säävaraus

 

10:30-11:45 Hips don’t lie, they smile! - Happy Hips Flow joogaa ✧ Matti Pääaho ✧

12:00- 14:00 Brunch & Music osta ruokalippu ennakkoon

13:30 - 14:30 Paneelikeskustelu: Yhteistyöllä parempi maailma ✧Host: Maaretta Tukiainen✧

15:00 - 16:15 Lifted Bodyweight training ✧ Lifted✧

16:30-19:00 Dinner & Music osta ruokalippu ennakkoon

19:00-20:30 Free movement / Ecstatic Dance - Paradise ✧Meri Mort✧

20:30 --->  Magnesia closing party - Live music, DJ's & dance

✧✧✧

Miinamakasiini 1 (ENNAKKOVARAUS)

8:15-10:00 Astanga ja Pranayama ✧ Lana Lavonen ✧

10:30-11:30 ISHTA yoga ✧ Aino Siren✧

12:00-13:00 Onnellisuutta ja tuloksia viisaammalla itsensä johtamisella ✧ Lifted ✧

13:30-15:00 Ignite your fire yoga ✧Veronica Jäderlund ✧

15:30-17:00 Radiant you - joogatyöpaja, sointukylpy ja kristallit✧Kaisa Kärkkäinen & Essi Seppälä ✧

17:30-18:30 Find your fire - taaksetaivutustunti ✧ Inkä Pitkäinen ja Elisa Kuuttila ✧

19:00-20:30 Räppijooga ✧ Katti Meu ✧

20:30 --->  Magnesia closing party - Live music, DJ's & dance

✧✧✧

Miinamakasiini 2 (ENNAKKOVARAUS)

8:15-10:00 Put your ~ing on it -Vinyasa Flow ✧Veronica Jägerlund ✧

10:30-12:00 Eväitä luovaan elämään ✧ Maaretta Tukiainen✧

12:30-14:00 Sisäinen hehku ravitsemuksen kautta ✧ Jaakko Halmetoja✧

16:30-18:00 BIONdance - ELONtanssi luovan liikkeen työpaja ✧ Jani Pesonen✧

18:30-20:00 Ihanan lihallinen sielu ✧ Kirsi Salo✧

20:30 --->  Magnesia closing party - Live music, DJ's & dance

✧✧✧

Keltainen talo (ENNAKKOVARAUS)

10:30-12:00 Pilateksen perusteet✧ Teija Autio✧

12:30-13:30 SHALA Flow Yoga ✧Liisa Laine✧

14:00-15:30 Ekspressiivisen taideterapian työpaja ✧Markus Frey✧

16:00-17:30 Inhimillinen parisuhde ✧Eevi Minkkinen✧

18:00-19:30 Voice Healing ✧Elisabeth Ernrooth✧

20:30 --->  Magnesia closing party - Live music, DJ's & dance

✧✧✧

HEARTFUL SPACE (ENNAKKOVARAUS)

12:00-13:30 Tuoksuja ja Mielenrauhaa - eteeriset öljyt ✧Anna Karhu-Cormier ✧

14:00-15:30 Piirin taikaa ✧ Tara Lange ✧

16:00-17:30 Tea Ceremony ✧Suvanne✧

18:00-21:00 Sauna Sisters Story Sharing ✧ Reetta Ranta ✧

 ✧✧ Tutustu perjantain ohjaajiin ja lue tarkemmat workshop-kuvaukset täältä ✧✧

 

Kun ostat lipun, saat linkin sähköpostiisi, jolla pääset varaamaan ennakkovarattavia workshopeja. Kahden päivän lippuun kuuluu päälavan ohjelma ja kaksi workshopia, yhden päivän lippuun päälavan ohjelma ja yksi workshop.

Ohjelma täydentyy ja siihen saattaa tulla muutoksia sääolosuhteiden muuttuessa.