Torstai 4.8.2016

 

Main stage (avoin kaikille festarilipun ostaneille)

* päälavan ohjelmaan saattaa tulla muutoksia säästä riippuen

 

10.30 - 11.45 SIIRRETTY SISÄLLE MIINAMAKASIINI 1 : Kaisa Kärkkäinen ja Mari Rasimus: avausseremonia, meditaatio ja lempeä jooga

11.45 - 12.50 Kumea Sound esiintyy

11.30 - 13.30 Brunssi tarjolla (osta ruokalippu ennakkoon)

13.00 - 14.00 Hima Happiness Keiju Vihreäsalo ja Laura Janger-Laitio: Haavoittuvuus ja rohkeus unelmien toteutumisen edellytyksenä

14.30 - 15.30 Joogastudio Oulu Matti Pääaho: Happy Hips Flow - Lantio auki! 

16.00 - 17.30 Elisabeth esiintyy

16.00 - 18.30 Päivällinen tarjolla (osta ruokalippu ennakkoon)

18.30 - 20.00 Pihasali Meri Mort: Vapauden liike (in English)

20.00 - 21.00 DJ Ais-T esiintyy

21.15 - 22.00 Ronya esiintyy

 

Miinamakasiini 1 (ennakkovaraus)

 

10.30 - 11.45 Pihasali Meri Mort: Pyhä Mandala JA Kaisa Kärkkäinen ja Mari Rasimus: avausseremonia, meditaatio ja lempeä jooga - yhdistetty spektaakkeli HUOM! muuttunut paikka

12.00 - 13.30 Nina Ruotsalainen: Yin & Yang & Nick Cave (in English)

14.00 - 15.00 Lifted: Bodyweight training

15.30 - 17.00 Shanti Kylli Kukk: Shantijooga

17.30 - 20.30 Humaniversity Virpi Melleri ja Vigy Fuglsang: AUM-meditaatio (in English)

22.00 - 23.15 BILEET: DJ Ais-T & Mamba on Percussions

 

Miinamakasiini 2 (ennakkovaraus)

 

10.30 - 13.30 Aaro Löf: Sinä olet se, mitä etsit HUOM! muuttunut paikka

14.00 - 15.30 Kirsi Salo: Keskustelutilaisuus henkistymisen matkasta

16.00 - 17.15 Katri Syvärinen: Yin jooga / Irtipäästämisen aika – ja taika

18.00 - 19.30 Hima Happiness Laura Janger-Laitio: HIMA Happiness Jooga

20.00 - 21.15 Matilda Mannström: Yin & Yang (in English)

 

Keltainen talo (ennakkovaraus)

 

10.30 - 11.45 Studio Yin Anna Olkinuora: Asanapaja - chakrat ja elementit HUOM! muuttunut paikka

12.00 - 13.30 Katri Syvärinen: Yin jooga & intuitiivinen kirjoittaminen / Suoraan sydämestä HUOM! muuttunut paikka

14.00 - 15.30 Hanna-Mari Nieminen: Sinne ja takaisin - Joogasta raskausaikana, synnytyksessä ja synnytyksen jälkeen

16.00 - 17.30 *TÄYNNÄ* Joogastudio Oulu Matti Pääaho: Happy Hips Flow - Lantio auki! 

18.00 - 19.15 Studio Yin Nicole Betita: Asana workshop - peaceful & meditative (in English)

20.00 - 21.30 Suvanne: Teeseremonia

 

Ulkona / Tapaaminen infopisteellä

 

12.00 - 13.30 Juuret Maassa Kaisa Vermasheinä: Suomen luonnon voimakasvit (ennakkovaraus)

21.45 - 22.45 Anna-Maria Sinisalo: Meditation goes Lonna (kaikille avoin, 25 ensimmäistä mahtuu mukaan)

 

Perjantai 5.8.2016

 

Main stage (avoin kaikille festarilipun ostaneille)

* päälavan ohjelmassa säävaraus

 

10.30 - 11.30 Jenniemilia Kauppila: Meditation goes Lonna

11.30 - 13.00 Brunssi tarjolla (osta ruokalippu ennakkoon)

13.00 - 14.00 Lifted: Bodyweight training

14.15 - 15.30 Pihasali Hanna Ruax: Reggae-jooga

16.00 - 17.30 DJ Oded Peled esiintyy

15.30 - 18.00 Päivällinen tarjolla (osta ruokalippu ennakkoon)

18.00 - 19.30 Shanti Kylli Kukk: Shantijooga

19.45 - 20.15 Kumea Sound esiintyy

20.30 - 22.00 Helsinki Cotonou-Ensamble esiintyy

 

Miinamakasiini 1 (ENNAKKOVARAUS)

 

10.30 - 12.15 Magnus Appelberg: Erilainen lähestyminen bandhoihin (advanced level)

12.30 - 14.00 Pranama Inka Pitkänen, Elisa Kuuttila: Taaksetaivutus joogaworkshop

14.30 - 15.30 Aleksi Litovaara: Johdatus mindfulnessiin

16.30 - 18.00 Nina Leskinen: Kaiken alku – joogan alkeita

18.30 - 20.00 Biohakkerit: Upgrade Yourself With Biohacking (in English)

22.00 - 23.15 BILEET: DJ 3RRD

 

Miinamakasiini 2 (ENNAKKOVARAUS)

 

10.30 - 11.45 Matilda Mannström: Dynamic FLOW (in English)

12.00 - 13.30 Kirsi Salo: Autenttinen minä

14.00 - 15.00 Viisas Elämä -workshop: Jeremy Qvick: Mitä on tietoisuus? Matka omaan mieleen (kaikille avoin)

15.30 - 17.00 Suvanne: Tea ceremony (in English)

17.30 - 19.00 Pihasali Hanna Ruax: Hoitava ääni

19.30 - 21.00 Teija Autio: Läsnäolo liikkeessä

 

Keltainen talo (ENNAKKOVARAUS)

 

10.30 - 11.45 Lifted: Kuinka edistät huippusuorituskykyä ja kehonkoostumusta eettisellä ja luonnonmukaisella ravinnolla?

12.00 - 13.30 Markus Frey: Monitaiteellinen taidetyöpaja

14.00 - 15.30 Jenniemilia Kauppila: Hallinnasta sallintaan – Kutsu vapauteen!

16.00 - 17.00 Eevi Minkkinen: Haavoittuvaisuuden siunaus

18.00 - 19.30 Eevi ja Sami Minkkinen: Parisuhdeworkshop

20.00 - 21.30 Elisabeth Ehrnrooth: Voice healing: Feel, accept, release (in English)

 

Ulkona / Tapaaminen infopisteellä

22.00 - 22.45 Riikka Pihlanto ja Harri Väyrynen (Club Merano): Tibetan healing meditation ja akustista livemusiikkia (kaikille avoin, 25 ensimmäistä mahtuu mukaan)

 

Kun ostat lipun, saat linkin, jolla pääset varaamaan ennakkovarattavia workshopeja. Kahden päivän lippuun kuuluu päälavan ohjelma ja kaksi workshopia, yhden päivän lippuun päälavan ohjelma ja yksi workshop.

Ohjelma täydentyy ja siihen saattaa tulla muutoksia olosuhteiden muuttuessa.

 ✧✧ Tutustu ohjaajiin ja lue tarkemmat workshop-kuvaukset täältä ✧✧