Program big_20_63.jpg

Sunnuntai 4.8.

Main stage

10:00 - 11:15 Sanna Kokkonen + Vijay Krsna: Bhakti Flow Yoga with Music MOVE *held in English

11:45 - 13:00 Jarno Härkönen: Kehonpainoharjoitus - voimaa ja liikkuvuutta kaikentasoisille MOVE

13:30 - 15:00 Amir Jaan: The 4 Aces TRANSFORM *held in English

15:15 - 16:30 Vijay Krsna MUSIC

17:00 - 18:15 Kristin Vikjord Paternotte: Embodied Compassion in Practise LOVE*held in English

18:30 - 19:15 Ona Kamu live MUSIC

Mastovaja

9:30 - 11:00 Johanna Lindroos: You Are as Young as Your Spine Is Flexible - Therapeutic Back Bends MOVE*held in English

11:30 - 13:00 Inderjit Kaur Khalsa: Kundaliinijooga ja uusi alku TRANSFORM

13:30 - 15:00 Mika Bator: Apinakungfu ChiKung MOVE

15:30 - 17:00 Kirsi Tikka: Sisäisen voiman äärellä MOVE

17:30 - 19:00 Sanna Yrjänheikki: House Yoga MOVE

19:30 - 21:00 Johanna Lindroos: The Best Massage Ever - Myofascial Release Techniques for Self-healing LOVE *held in English

Ruutikellari

9:30 - 11:00 Cole Chance: Wounds to Wisdom - Yoga and Recovery TRANSFORM *held in English

11:30 - 13:30 Iituli Aalto: Inner Movement TRANSFORM *held in English

14:00 - 15:30  Elina Jaatinen: Deep Journey Within TRANSFORM *held in English

16:00 - 17:30 Aino Siren: Release & Rewire - Slow Flow Yoga, Sacred Mudras & Essential Oils LOVE *held in English

18:00 - 20:00 Antti Leponiemi: Kaakaoseremonia TRANSFORM

Pajasali  

10:00 - 11:30 Joylla: Ota vahvuutesi käyttöön UPGRADE

12:00 - 13:30 Jaakko Halmetoja: Suomalaiset villivihannekset ja -yrtit UPGRADE

14:00 - 15:30 Tony Dunderfeldt: Rakkaus ja seksuaalisuus UPGRADE

16:00 - 17:30 Jarno Härkönen: Liikkeen filosofia - ymmärrä liikettä ja taitojen kehittämistä paremmin UPGRADE

18:00 - 19:30 Keiju Vihreäsalo: Mitä rakkaus on? UPGRADE

Upseerikerho juhlasali  

9:30 - 11:00 Anu Karoliina: Yoga Pranala LOVE*held in English

11:30 - 13:00 Hanne Laasala: Itsemyötätunnon taito LOVE

13:30 - 14:45 Katri Syvärinen: Soul Talk & Meditation - linjassa itsesi kanssa LOVE

15:15 - 16:45 Meri Mort: Yoga of Freedom - PachaMama LOVE *held in English

17:15 - 18:45 Kylli Kukk: Zensuelli jooga LOVE

19:15 - 20:45 Jani Toivonen: Gong Yoga LOVE   

Upseerikerho biljardihuone

9:45 - 10:30 Inka Saini: Lapsi & vanhempi -joogatunti kouluikäisille FAMILY

11:00 - 12:30 Nina Ruotsalainen: Baby Yogi Club FAMILY *held in English

13:00 - 14:00 Helena Karhu: Hyvä noita ja rumpu FAMILY

14:30 - 15:00 Inka Saini:  Lapsi & vanhempi -joogatunti taaperoille. FAMILY

15:30 - 16:30 Hanne Laasala: Pysähtymisiä - palautumista ja rauhoittumistaitoja koko perheelle FAMILY

17:00 - 18:00 Anni Rupponen: Jooga Croquis FAMILY

18:30 - 20:30 Hanna-Mari Nieminen: Mama love TRANSFORM

Galleria Rantakasarmi

9:00 - 10:45 Avoin taidekoulu ja Vaula Valpola: Meditaatiota ja maalausta LOVE

11:00 - 16:00 Vaula Valpolan taidenäyttely: Hajoaminen, Uusi alku ja muita maalauksia

16:30 - 18:30 Anu Karoliina: Yin of Heart LOVE *held in English

19:00 - 21:00 Matilda Mannström: Mellow Yin & Nidra - Uncovering the Potential LOVE *held in English

TynnyrintekijäN huone

12:00 - 14:00 Suomu Ry: Aarrekorujen muotoilu FAMILY * held in English

Sauna

11:00 - 12:00 Laura Foon: The Traditional Finnish Sauna *held in English

14:00 - 15:00 Laura Foon: Perinteisen morsiussaunan salat LOVE

SuRu sisäpiha

12:00 - 13:00 DJ TBA